KIM JESTEM?

W biznesie działam od ponad 25 lat, łącząc doświadczenia przedsiębiorcy, dyrektora generalnego i doradcy zarządów.

Zacząłem od globalnej firmy konsultingowej HayGroup (obecnie Korn Ferry), gdzie przez dziewięć lat realizowałem projekty w zakresie modelowania kultury organizacyjnej, rozwoju umiejętności przywódczych i zarządzania talentami. Kolejnym doświadczeniem była rola dyrektora generalnego: przez ponad siedem lat sprawowałem tę funkcję w ICAN Institute, wydawcy magazynu Harvard Business Review Polska, budując jedną z czołowych marek rynku szkoleniowego w Polsce. Przez kolejne sześć lat byłem partnerem zarządzającym Leadership Lab, tworząc i realizując złożone projekty rozwojowe dla klientów na całym świecie. Jestem też przedsiębiorcą: prowadzę wystąpienia inspiracyjne, doradzam zarządom, projektuję i prowadzę warsztaty menedżerskie w różnych obszarach tematycznych.

Swoje doświadczenia zebrałem w dwóch książkach. W 2015 roku na rynku pojawił się „Labirynt. Sztuka podejmowania decyzji”, który w zaledwie cztery tygodnie stał się bestsellerem Harvard Business Review Polska i w kolejnych latach doczekał się wydań w językach angielskim, chińskim, rosyjskim i greckim. Moja najnowsza książka to „Świat Schrödingera. Kronika nieprzewidywalnej przyszłości”, wydana pod koniec 2020 roku. Jestem też autorem esejów, które pojawiły się w zbiorach „Work is Love Made Visible: A Collection of Essays About the Power of Finding Your Purpose From the World’s Greatest Thought Leaders” (2018) oraz “The LIGHT Book 2. Inspirujące doświadczenia i refleksje wybitnych liderów” (2022).

Głęboko wierzę w słowa Alvina Tofflera, który za analfabetów XXI wieku uznał nie tych, co nie potrafią czytać lub pisać, a tych, co nie potrafią się uczyć, oduczać i uczyć ponownie. Nieustannie szukam więc nowych inspiracji i najlepszych praktyk z najróżniejszych środowisk. Całą swoją wiedzę i doświadczenie przekładam na praktyczne rozwiązania dla moich klientów.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Wywiad wideo na temat „Świata Schrödingera”: Obejrzyj

Podcast nt. zmieniających się realiów biznesowych: Posłuchaj

Rozmowa z dr Katarzyną Żądło otwierająca cykl „To nieuniknione” Forbesa: Przeczytaj