KSIĄŻKI

„Labirynt. Sztuka podejmowania decyzji” to przekrojowa analiza tego, jak podejmujemy decyzje, w jakie pułapki zdarza się nam wpadać i jak możemy ich uniknąć. Jest to książka o najważniejszej kompetencji człowieka: w końcu jak mawiał Albert Camus, życie to nic innego, jak suma wszystkich wyborów. Jak się okazuje receptę na lepsze decyzje można znaleźć nie tylko w pracach naukowych i procedurach firm, ale również czerpiąc doświadczenia ze świata wspinaczki wysokogórskiej, operacji militarnych, lotów kosmicznych, a nawet… ze zmiany modelu przywództwa sycylijskiej Cosa Nostry.

„Świat Schrödingera. Kronika nieprzewidywalnej przyszłości” zabierze cię w świat rodem z rasowego science-fiction, które to science-fiction właśnie przestaje być fikcją. Rozwój tzw. technologii wykładniczych radykalnie zmienia realia działalności firm, przekłada się też na zmianę paradygmatu efektywności osobistej każdego z nas. Książka składa się z trzech części: po analizie najważniejszych trendów technologicznych przedstawia receptę na sukces w wymiarach biznesowym i indywidualnym.

Możesz też sięgnąć do dwóch zbiorów, w których pojawiły się moje eseje:

    • „Work is Love Made Visible: A Collection of Essays About the Power of Finding Your Purpose From the World’s Greatest Thought Leaders” (2018) – tutaj podzieliłem się refleksją na temat samoświadomości i rozwoju lidera, opartą na bardzo osobistym doświadczeniu
    • „The LIGHT Book 2. Inspirujące doświadczenia i refleksje wybitnych liderów” (2023) – w tym zbiorze opowiedziałem o czterech filarach zespołowości jako jednym z najważniejszych narzędzi współczesnego lidera, sięgając do… jednej z największych niespodzianek w historii NBA.

Na życzenie mogę autografować książki dla twoich pracowników, klientów lub parterów biznesowych.